Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A bionál is van biobb?

Biodinamikus gazdálkodás? Az meg mi? Egyvalami biztos: nem olyasmi, amit otthon, egy kiskertben meg lehet valósítani. Inkább csak érdekességképpen említem, ha esetleg ilyen gazdálkodásból származó termékkel találkozunk, tudjuk hova tenni.

2 Tovább

Minél többet tanulok…

… annál jobban érzem, milyen keveset tudok. Belevetettem magam a biokert tervezésbe. Olyan, mintha elindultam volna fát mászni: elindultam a törzsénél, de hamar elágazáshoz értem. Elkezdtem megmászni a nagy ágakat, de jöttek a közepesek, azután a kisebbek. Bevallom, nagyobb a fa, mint képzeltem.

0 Tovább

Lehet még zöldebb?

Hát persze! Aki biokertet próbál létrehozni, már eleve dicséretesen zöldnek minősül, de mint mindent, ezt is lehet fokozni. Íme, néhány ötlet, amivel a szigorúan vett bio zöldség- és növénytermesztésen túl is tehetünk még egy kicsit a környezetünkért és magunkért:

1 Tovább

Légy ravasz...

...és cselezd ki a kártevőket! Ha a korai és a késői zöldségfajtákból válogatsz, jó eséllyel elkerülöd a fajtát kedvelő zabagépek támadását. A természet ugyanis igen bölcs, akkor rajzanak a kártevők és terjednek a gombás fertőzések, amikor sok a tápanyag, azaz a célcsoportjuk még finom zsenge.

0 Tovább

Vágjunk bele!

A tervezésbe! Tavaly annyi volt a tervezés részemről, hogy a vetőmagboltban végignézegettem a zacskókat, és ami szimpatikus volt, megvettem. Az eredmény nem volt túl jó, mert itthon olvastam el, hogy a legtöbbet érdemes előnevelgetni és csak palántaként kiültetni. Nekem viszont erre pillanatnyilag nincs megfelelő helyem, bár azért megpróbáltam.

Volt, ami sikerült.

0 Tovább

Lesd meg a szomszédod!

Legalábbis a kertjét. Ha beszélgetsz is vele és még tudja is, milyen zöld izék nőnek a kertjében, nyert ügyed van! Hiába ugyanis a szakkönyvek összes tudása, a talajnak és a mikroklímának annyiféle egyedi kombinációja van, amiről sehonnan nem kaphatsz tájékoztatást, kivéve saját és a szomszédok kertjét. Mit tudhatunk meg így?

0 Tovább

Én is szeretnék, de…

Nyáron számos vendéget fogadtunk, mulatoztunk kint is, bent is. Amikor meglátták a veteményesem, általában felkiáltottak: "De jó, van konyhakerted? Én is csinálnék, de…" És itt jöttek a magyarázatok, miért is nem vágtak bele ebbe a roppant egyszerű és örömteli feladatba. Lássuk hát a leggyakoribb érveket, amivel lebeszélték magukat a kertészkedésről:

2 Tovább

10 téli tipp, avagy mit csinál a biokertész télen?

Jön a tél, a legelszántabb kertészek is egyre több időt töltenek már a házban. Már alig van valami a kertekben, egyre kevesebb a munka. De mit csinál a kiskertész télen? Íme néhány tipp:

7 Tovább

Komposzt újra: mi van, ha mégsem sikerül?

Előfordulhat, hogy a nem szabályosan felépített komposzthalmunk nem úgy viselkedik, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Ilyenkor sem kell elkeseredni, mindenre van orvosság.

0 Tovább

Egy kis merengés

Reggel már dér lepi be a kint maradt paprikát. Azért maradt kint, mert szép zöld és még virágok is vannak rajta. Meg paprikakezdemények is, de az már biztos nem érik be. Zsebkendőnyi veteményesemben a káposzták és a körömvirág tartja még a frontot, a többiek már kiköltöztek.

Milyen jó is volt a nyár, amikor még izgatottan lestem, melyik növény hoz termést, mennyi paradicsom érik be ma (rengeteg), hány petrezselyem nőtt meg (egy sem) és hány cukkinit és hány bazsalikomlevelet dézsmáltak meg a giga éti csigák.

0 Tovább

biokiskert

blogavatar

Az egészséges, természetes, kártevők és növényvédőszerek nélküli bio konyhakertről, egyéb kertrészekről és arról, ami ezekről még eszembe jut. Kezdőknek, haladóknak, mindenkinek.

Legfrissebb bejegyzések

Utolsó kommentek